Kuidas saame aidata?

Abi Autorent Rendikindlustus ja kahjud Rendilepingus esitatud kahjude teatamine

Rendilepingus esitatud kahjude teatamine

Kui rendid auto GoMore kaudu, on oluline järgida sõiduki kättesaamise, dokumenteerimise ja tagastamise protseduure, nagu on kirjeldatud meie rakenduses olevas rendilepingus. Siin on juhised protsessi läbimiseks:

Auto kättesaamine

Auto peab vastu võtma isik, kes broneeringu tegi. Lisajuht ei saa autot vastu võtta, kui peamine rentnik ei ole kohal.

Rendileping

Rendileping meie rakenduses tuleb täita nii rendi alguses kui ka lõpus. Seda lepingut kasutatakse rentniku ja kõigi lisajuhtide isiku tuvastamiseks ning auto seisukorra, olemasolevate kahjustuste, kütuse taseme ja läbitud kilometraaži dokumenteerimiseks.

Kuidas kahjustustest teatada?:

  • Rendi alguses: Dokumenteeri auto algseisund, sealhulgas kõik olemasolevad kahjustused, kasutades rendilepingut. Tee fotosid ja märgi kõik probleemid otse rakendusesse.

  • Rendi ajal: Kui tekivad uued kahjustused või kui sõidukiga on probleeme, peaks rentnik sõiduki peatama ning viivitamatult ühendust võtma teeäärse abiga või GoMore'i klienditoega.

  • Juhtumi dokumenteerimine: Rentnik peaks koguma võimalikult palju teavet selle kohta, kuidas kahju tekkis. See teave on oluline kindlustusnõuete jaoks ja see tuleks rendilepingusse kirja panna.

Auto tagastamine

Rendilepingu täitmisel sõiduki tagastamisel kontrolli, et auto tagastatakse samas seisukorras nagu see oli kättesaamisel. Kui auto on kahjustatud, tuleb see rendilepingus märkida.

Viimased sammud:

  • Hinda ja registreeri: Hinda sõidukit, et tuvastada uusi kahjustusi, mida varem ei ole dokumenteeritud. Registreeri need andmed rakenduses, tehes vajadusel fotosid.

  • Lõpeta leping: Täida rendileping rakenduses, tagades, et kõik uued kahjustused on selgelt loetletud, ja kinnita kõik rentnikuga enne lõpetamist.

Kahju menetlemine GoMore'i poolt:

  • Kahju hindamine GoMore poolt: Pärast rendilepingus kahju teavitamist, vaatab GoMore üksikasjad üle ja hindab kahju.

  • Ühenduse võtmine ja nõude menetlemine: GoMore võtab ühendust nii omaniku kui ka rentnikuga, et arutada nõude menetlemise järgmisi samme.

Kahjustustest täpselt teatades ja neid protseduure järgides saavad nii rentnikud kui ka omanikud tagada sujuva ja läbipaistva rendikogemuse. Täpsemate juhiste saamiseks või probleemide tekkimisel võta julgelt ühendust GoMore klienditoega.

Kas said küsimusele vastuse?